پاسخ به سوال «همراهی با هم‌صنفان در نمایشگاه‌ها، کلاب‌ها و …» آری یا خیر؟

تاثیر محیط بر برند

در تئوری‌های مختلف به تاثیرگذاری عوامل گوناگونی روی برند اشاره شده است که یکی از پارامترهای موجود در همه تئوری‌ها “محیط” و اشاره بر تاثیرگذاری آن بر ساخت یک برند است. در تئوری برند بی‌تحرک یا همان برند شکم گنده که امروز برایتان بیان می‌کنم قصد دارم با نگاهی تخصصی‌تر بر این بخش، تاثیرگذاری مطلق محیط بر ساخت برند را رد نموده و عامل مهمی که چاشنی این اتفاق است را متذکر شوم. امیدوارم بیان و ارائه این تئوری از یک سو باعث دلخوری نظریه پردازان این صنعت نگردد و از سوی دیگر برای شما خوبان کارا باشد.

برند شکم گنده

آموزش این تئوری را در مثالی که در ادامه بیان می‌شود ساده می‌کنم. من بیش از ۱ سال است که به یکی از بهترین باشگاه‌های ورزشی سطح شهر می‌روم و هر روز در میان یک ساعت و ۳۰ دقیقه ورزش می‌کنم. افراد زیادی به این باشگاه می‌آیند و معمولا زیبایی و درستی اندام آنها با میزان وقت گذاشتنشان در باشگاه رابطه مستقیم دارد.

خوش‌اندام‌ترین افراد معمولا روزی چند ساعت در این مجموعه حضور دارند و از آنجا که من برنامه ثابتی ندارم، همیشه و در هر ساعتی که مراجعه می‌کنم معمولا آنها را میبینم. گاهی مشغول ورزش سخت، گاهی تماشای فوتبال از تلویزیون، گاهی خوردن قهوه و یا در حال تقویت در بار رژیمی مجموعه.

کم کم داشتم مطمعن می‌شدم که هر چه قدر وقت بیشتر در این مکان بگذرانم، اندامی زیباتر و جذابتر خواهم داشت. تا اینکه توجهم به نیروی زحمتکش باشگاه کل تفکرات مرا برهم زد. فردی با قدی کوتاه، شکمی که تقریبا ۲۰ سانت جلوتر از خودش است راه می‌رود، شانه‌های افتاده، کمری نیمه خم و غوزدار‌ و خلاصه یکی از بدهیکل ترین افرادی که تا کنون دیده‌ام!

او وظیفه چیدمان وزنه‌ها را دارد و از همه ما بیشتر آن‌ها را بلند و جابجا می‌کند و بیشترین زمان را بین همه ما در آن محیط می‌گذراند. خوب اگر تاثیرپذیری از محیط کافی بود باید بهترین اندام را در ۸ سالی که در این مجموعه فعالیت دارد برای خود می‌پروراند.

مشکل کجاست؟! در تئوری برند شکم گنده، قصد رد کردن تاثیر عامل محیط را ندارم بلکه می‌خواهم به شما هشدار دهم، مسیری که بسیاری از شما برای موفقیت پیش گرفته‌اید، متاسفانه راهی به جایی نمی‌برد. همراهی و عضویت در کلاب‌های خاص، شرکت در نمایشگاه‌های مربوط به صنف، همکاری و حضور در ایونت‌های اقتصادی که امروزه بسیار مد شده است، خوب است اما اصلا کافی نیست.

در واقع برند شما هیچ گامی به جلو با این مشارکت‌ها و فعالیت‌ها بر نخواهد داشت. همانطور که در یک باشگاه ورزشی هدف گذاری، برنامه داشتن، تمرین مکرر آن هم در سایه همراهی با یک مربی خوب و با رعایت انواع پرهیزها و رژیم ها، صرفا شما را به هدفتان خواهد رساند.

در همان مثال پرورش اندام، نداشتن مربی و انجام سرخود حرکات هیچ نتیجه‌ای به جز وارد کردن ضربه به اندام اصلی مثل ستون فقرات به دنبال نخواهد داشت. پس از توهم رشد بر پایه همراهی با برترین‌ها یا دنباله روی بزرگان شهر یا صنعتتان خارج شوید. زمان را صرفا جایی هزینه کنید که در مسیر هدفتان باشد.

برای بهره وری بیشتر و رسیدن به حداکثر فایده برای برند خود مربی (مشاور) بگیرید و برنامه‌ی خاص خود را دریابید و بر اساس مشخصات انحصاری برند خود فعالیت کنید. و آخرین نکته اینکه مربی داشته باشید نه دلال قرص و دارو. مشاور برندینگ نه دلال رسانه!

از فکر رشدهای کاذب و پفکی کوتاه مدت و تغییر در فروش‌های آنی و‌لحظه‌ای خارج شوید که هیچ مسیر موفقیتی ماندگارتر از پایه گذاری برندتان نیست!

دپارتمان مشا‌ره تبلیغات و برندینگ مجید علوی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *