برندینگ

امروز مطلبي را خواندم كه می‌گفت “مرغ و خروس‌های متداولی که می‌شناسیم در واقع در حیات وحش وجود نداشته‌اند و گونه‌ای منشعب و اهلی شده از مرغ جنگلی سرخ می‌باشند. این مرغ در جنوب شرقی آسیا و روی درختان زندگی می‌کند و‌ جالب اینست که قدرت پرواز نیز دارد”.

در این مثال و بسیاری دیگر از جانداران اطرافمان تاثیر بزرگ و غیر قابل باور محیط را می‌توان به وضوح دید. اجازه دهید یک بار نگاهی وسیع‌تر و از بیرون به خودمان داشته باشیم. چقدر از عادت‌های خوب، موفقیت‌های قابل دسترس، جهش‌های ممکن قابل دسترس برای ما وجود داشته که محیط، اطرافیان و انواع ترس‌ها ما را از رسیدن به آن‌ها باز داشته است.

مرغ خانگی شاید تا روزی که هم‌نوع خودش را رها و در حال پرواز نبیند غمی نداشته باشد. موضوع از آنجا دردناک می‌شود که حال و روز هم‌نوعش را ببیند و با خود مقایسه کند. وقتی یک هم‌نژاد در جایی دیگر و صرفا بخاطر همین، جایی دیگر بودنش اینقدر متفاوت زندگی می‌کند و لذت می‌برد، این روزمرگی تخم گذاری و یا چاق شدن برای گرانتر مردن دیگر یقینا اسمش زندگی نخواهد بود.

افسردگی مرغی که اینجا و امروز برای اولین بار برای شما بازگو می‌کنم، ناشی از دیدن تفاوت‌ها با همنوعانی است که بسیاری از آنها توسط محیط برما دیکته شده است و ‌ما اصلا نمی‌دانستیم که این قدرت و‌ توان در مانیز وجود دارد. محیط و‌ جامعه همیشه خواهان این است که شما بهترین شکل برای سرویس دهی به او را بگیرید. در مقام یک فرد آزاد با هزاران خواسته و امید به هر نوع تغییری، شما برای جامعه دردسرهای زیادی دارید. اما اگر کمترین هزینه را داشته باشید و بهترین خدمات را ارائه دهید، همانی هستید که اطرافیان و رقبا و جامعه می‌خواهد.

پیروی از گذشتگان، پذیرش بی ‌چون و چرای داده‌ها و خواسته‌ها، عدم برنامه‌ریزی در تغییرات لازمه استراتژیک، قناعت به آنچه هست و عدم تکاپو برای بهترین‌ها و … شما را تبدیل به یک مرغ خانگی خواهد کرد. افسردگی مرغی با مشاهده انسان‌ها و برندهای موفق که ظاهرا هیچ تفاوتی با ما نداشته‌اند در ما بوجود می‌آید و‌متاسفانه ما را به این سمت سوق می‌دهد که معنای زندگی همینیست که باید انجام دهم.

من و شما اگر در جایگاهی که حقمان نیست، ایستاده‌ایم یعنی در حال روزمرگی مرغی هستیم و ترجیح داده‌ایم بدون تجربه حتی یک روز زندگی واقعی، چشم از جهان فرو ببندیم. در گذشته به دلیل نبود اطلاعات این افسردگی وجود نداشت. امروزه اما وقتی انسان به راحتی لحظات زندگی متفاوت افرادی را می‌بیند که از نظر بسیاری پارامترها به او شبیه است اما از نظر سبک زندگی بینشان فاصله‌ای است آسمانی دچار این افسردگی می‌شود. گسترش استفاده از فضای مجازی علی الخصوص اینستاگرام و دنبال کردن لحظه به لحظه صاحبان زندگی‌های لوکس و فوق لاکچری مزیدی است بر این علت. اما چاره و درمان چیست؟!

رویکرد مرغ پرنده در تبلیغات و برندینگ

اولا این اطلاع به نوبه خود بسیار بسیار مفید است. شما فهمیده‌اید که توان داشتن یک زندگی آزاد را دارید و اساسا باور کرده‌اید زندگی چیز دیگریست از این روزهای محکوم به تکرار شما. بایستید در هرجایی از این کره خاکی که هستید. بزرگ‌ترین تفاوت بین خودتان و انسان‌های موفق و ‌ثروتمند را درون خود جست و‌جو‌ کنید. باورهایتان، انتخاب‌هایتان و رفتارتان آن چیزی است که باید تغییر کند.

شما لایق بهترین‌ها هستید چون خداوند این جایگاه را برای شما خواسته است. برای رسیدن به این بهترین‌ها لحظه‌ای درنگ نکنید و‌دیگر قدمی در مسیر گذشته گام بر ندارید. آینده از آنچه فکر کنید روشن‌تر و‌جذاب‌تر است. اگر برای یک روز زندگی آزاد و رها و بدون محدودیت انتخاب، یک عمر هم تلاش کنید، چیز زیادی که از دست نداده‌اید بماند، حتما خواهید گفت ارزشش را داشت!

از همین لحظه برای آزادی و رهایی اقدام کنید. ما هم با افتخار برای همراهیتان در کنارتان هستیم.

دپارتمان مشاوره برندینگ و تبلیغات مجید علوی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *